Øst/Vest cupen 2018

Standard Klasse 1

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Tore Korneliussen 20 20 20 17 20 60
2 Ben Anderson - - 17 20 17 54
3 Hans Aga 17 17 15 15 15 49
4 Alexander Stenmark - - 12 13 9 34
5 Torger Ulviksbakken 12 12 - - 10 34
6 Robert Talle 13 15 - - - 28
7 Frede Emil Warolin 15 13 - - - 28
8 Victoria Turøy Eide - - 13 12 - 25
11 Nils Jakob Gullhaugen - - - - 13 13
12 Onkel i Lia - - - - 12 12
13 Simon Bailey - - - - 11 11
16 Robin Bekkestad - - - - 8 8

Modifisert Klasse 2

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Bjørnar Embre 17 20 17 20 20 60
2 Christian Embre 10 12 15 13 17 45
3 Geir Hatland 20 9 20 17 - 40
4 Stig Arne Holandsjø 12 13 12 10 12 37
5 Charlotte Mythe 13 7 9 12 11 33
6 Nils Ove Embre 9 11 10 8 10 30
7 Robert Aasmul 11 17 11 9 - 28
8 Harald Molvik 8 15 13 11 - 26
9 Didrik Halsøy 15 10 - - - 25
9 Leif Kleveland - - 8 15 - 23
11 Renathe Gyllensten 5 8 - - 9 22
12 Stian Å. Aarø - - - - 15 15
13 Dennis Haugland 3 2 7 6 - 13
14 Christer Grønneberg - - - - 13 13
15 Are Reppe Johansen 0 0 5 7 - 12
16 Kjell E. Milde 7 4 - - - 11
17 Sandis Baldins 6 5 - - - 11
18 Frede Warolin - - 6 5 - 11
19 Svein Ove Lie - - 4 4 - 8
20 Aleksander Pettersen - - - - 8 8
21 Frank Pettersen - - - - 7 7
22 Andreas Førde 0 6 - - - 6
23 Joachim Lie - - - - 6 6
24 Børge Olsen 4 - - - - 4
25 Kristoffer Løland 1 3 - - - 4
26 John Ivar Søfteland 2 0 - - - 2
27 Hans Kristian Tangen - 1 - - - 1
28 Egil Lundanes 0 - - - 0 0

Debutant Klasse 3

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Camillla Thoen Wahl 10 12 15 10 17 42
2 Jan Erik Håven 20 20 20 20 - 40
3 Richard Andre Olsen 15 17 - - - 32
4 Håvard Kråkenes - - 17 15 - 32
5 Trine Renate W.J. 11 13 - - - 24
5 Nikolas Lid - - 11 11 - 22
7 Martin Hvidsten - - 13 8 - 21
8 Odin Rong Dyrdal - - 12 9 - 21
8 Lennart Ottesen - - - - 20 20
10 Sjur Olsen 17 - - - - 17
11 Martin Blindheim - - - 17 - 17
12 Christer Halsøy - 15 - - - 15
12 Anders Ellseth Hoffart - - - - 15 15
14 Magne Snerthe 13 - - - - 13
15 Per Arne Blindheim - - - 13 - 13
16 Hedda Yvonne Mythe - - - - 13 13
17 Simen Olsen 12 - - - - 12
18 Kim Andre Friedrich - - - 12 - 12
19 Ørjan Fjellsende - 11 - - - 11
20 Even Iversen - - - 7 - 7

Veteran Klasse 4

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Thomas Ludvigsen - - - - 20 20
2 Magne Lunde - - - - 17 17
3 Axel Hoffart - - - - 15 15
4 Stig Unhammer - - - - 13 13

Junior / Ledsager Klasse 5

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Kristine Embre 17 17 20 17 17 54
2 Marius Hatland 20 20 - - - 40
3 Olav Bøge - - 17 20 - 37
4 Tobias Urheim 15 15 - - - 30
5 Jonas Solsvik - - 15 15 - 30
6 Dennis Kleveland - - 13 13 - 26
7 Sebastian Dahlen - - - - 20 20
8 Alexander Ekren - - - - 15 15

Informasjon om regler for cupen, samt markering:

  • Øst/Vest cupen er en sammensatt cup med resultater fra Bergenscupen(BC) + Norhordlandscupen(NC) + Hallingdalscupen(HC)
  • Man må ha deltatt i minst 1 løp hos hver av arrangørene (BC, NC og HC) for å få tellende resultat i Øst/Vest cupen.
  • Det er det beste resultatet fra hver av cupene som er tellende i Øst/Vest cupen.
  • Maks oppnåelige poeng er 60.
  • Ved lik poengsum er det beste tellende enkeltresultat som gir plassering.
  • Ved fremdeles likt, er det innbyrdes rekkefølge mellom de aktuelle deltakerne i siste løp, hvor begge har kjørt samme aktuelle klasse som gjelder.
  • «-» betyr at vedkommende ikke deltok i løpet.
  • «B» betyr av vedkommende deltok i løpet, men fikk ikke tellende resultat.
  • Premiering i enkeltløp: 1/3 dels premiering i hver klasse.
  • Premiering i cuppremier: 1, 2 og 3. plass i cupen premieres i hver klasse.
  • Rød markering betyr at man ikke fikk tellende resultat i cupen.

Historiske resultater for Øst/Vest cupen:

2017 – 2016 – 2015 – 2014 – 201320122011 – 2010 – 2009
2008 – 2007 – 2006 – 2005200420032002 – 2001 – 2000 – 1999