Øst/Vest cupen 2018

Standard Klasse 1

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Tore Korneliussen 20 20 20 17 20 17 20 60
2 Ben Anderson - - 17 20 17 20 17 57
3 Hans Aga 17 17 15 15 15 15 15 49
4 Alexander Stenmark - - 12 13 9 13 12 35
5 Torger Ulviksbakken 12 12 - - 10 - - 34
6 Robert Talle 13 15 - - - - - 28
6 Frede Emil Warolin 15 13 - - - - - 28
8 Victoria Turøy Eide - - 13 12 - - - 25
9 Nils Jakob Gullhaugen - - - - 13 - - 13
9 Kristoffer Løland - - - - - - 13 13
11 Onkel i Lia - - - - 12 - - 12
12 Simon Bailey - - - - 11 - - 11
13 Robin Bekkestad - - - - 8 - - 8

Modifisert Klasse 2

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Bjørnar Embre 17 20 17 20 20 - - 60
2 Christian Embre 10 12 15 13 17 - - 45
3 Stig Arne Holandsjø 12 13 12 10 12 - - 37
4 Charlotte Mythe 13 7 9 12 11 - - 33
5 Nils Ove Embre 9 11 10 8 10 - - 30
6 Renathe Gyllensten 5 8 - - 9 - - 22
7 Egil Lundanes 0 - - - 0 12 - 12
8 Geir Hatland 20 9 20 17 - - - 40
8 Kim Kleveland - - - - - 20 20 40
10 Harald Molvik 8 15 13 11 - 17 15 32
11 Didrik Halsøy 15 10 - - - 15 13 30
11 Leif Kleveland - - 8 15 - 13 17 30
13 Robert Aasmul 11 17 11 9 - - - 28
14 Dennis Haugland 3 2 7 6 - 10 11 21
14 Andre Frimanslund - - - - - 9 12 21
16 Frede Warolin - - 6 5 - 6 10 16
17 Stian Å. Aarø - - - - 15 - - 15
17 Andreas Førde 0 6 - - - 8 7 15
17 Børge Olsen 4 - - - - 11 - 15
17 John Ivar Søfteland 2 0 - - - 7 8 15
21 Christoffer Søfteland - - - - - 5 9 14
22 Christer Grønneberg - - - - 13 - - 13
23 Are Reppe Johansen 0 0 5 7 - - - 12
24 Kjell E. Milde 7 4 - - - - - 11
24 Sandis Baldins 6 5 - - - - - 11
26 Svein Ove Lie - - 4 4 - 4 5 9
27 Aleksander Pettersen - - - - 8 - - 8
28 Frank Pettersen - - - - 7 - - 7
29 Joachim Lie - - - - 6 - - 6
29 Egil Skodvin - - - - - - 6 6
31 Kristoffer Løland 1 3 - - - - - 4
32 Hans Kristian Tangen - 1 - - - - - 1

Debutant Klasse 3

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Camillla Thoen Wahl 10 12 15 10 17 - - 42
2 Jan Erik Håven 20 20 20 20 - 20 20 40
3 Stig Wilhelmsen - - - - - 17 17 34
4 Richard Andre Olsen 15 17 - - - - 15 32
4 Håvard Kråkenes - - 17 15 - - - 32
5 Sjur Olsen 17 - - - - 15 - 32
7 Trine Renate W.J. 11 13 - - - - - 24
8 Gjert Mjøs - - - - - 11 12 23
8 Nikolas Lid - - 11 11 - - - 22
10 Martin Hvidsten - - 13 8 - - - 21
11 Odin Rong Dyrdal - - 12 9 - - - 21
12 Lennart Ottesen - - - - 20 - - 20
12 Dag Gjertsen - - - - - 8 11 19
14 Martin Blindheim - - - 17 - - - 17
15 Christer Halsøy - 15 - - - - - 15
15 Anders Ellseth Hoffart - - - - 15 - - 15
17 Jon Mikael Stormark - - - - - 6 8 14
18 Frode Østgulen - - - - - 7 7 14
19 Magne Snerthe 13 - - - - - - 13
19 Per Arne Blindheim - - - 13 - - - 13
19 Hedda Yvonne Mythe - - - - 13 - - 13
19 Ørjan Børven - - - - - 13 - 13
19 Rune Haldorsen - - - - - - 13 13
24 Simen Olsen 12 - - - - - - 12
24 Kim Andre Friedrich - - - 12 - - - 12
24 Jan-Erik Hatland - - - - - 12 - 12
27 Ørjan Fjellsende - 11 - - - - - 11
28 Martin Bergo - - - - - 10 - 10
28 Håkon Rossland - - - - - - 10 10
30 Marius ‘Thune - - - - - 9 - 9
30 Markus Skjelander - - - - - - 9 9
32 Even Iversen - - - 7 - - - 7
33 Mirielle Aasebø - - - - - 5 - 5

Veteran Klasse 4

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Thomas Ludvigsen - - - - 20 - - 20
2 Magne Lunde - - - - 17 - - 17
3 Axel Hoffart - - - - 15 - - 15
4 Stig Unhammer - - - - 13 - - 13

Junior / Ledsager Klasse 5

Nr. Navn Løp 1 – BC Løp 2 – NC Løp 3 – NC Løp 4 – BC Løp 5 – HC Løp 6 – NC Løp 7 – BC Total Poeng
1 Kristine Embre 17 17 20 17 17 - - 54
2 Marius Hatland 20 20 - - - 20 - 40
3 Olav Bøge - - 17 20 - - - 37
4 Linn Karin Østgulen - - - - - 17 20 37
5 Dennis Kleveland - - 13 13 - 15 17 32
6 Tobias Urheim 15 15 - - - - - 30
7 Jonas Solsvik - - 15 15 - - - 30
8 Sebastian Dahlen - - - - 20 - - 20
9 Alexander Ekren - - - - 15 - - 15

Informasjon om regler for cupen, samt markering:

  • Øst/Vest cupen er en sammensatt cup med resultater fra Bergenscupen(BC) + Norhordlandscupen(NC) + Hallingdalscupen(HC)
  • Man må ha deltatt i minst 1 løp hos hver av arrangørene (BC, NC og HC) for å få tellende resultat i Øst/Vest cupen.
  • Det er det beste resultatet fra hver av cupene som er tellende i Øst/Vest cupen.
  • Maks oppnåelige poeng er 60.
  • Ved lik poengsum er det beste tellende enkeltresultat som gir plassering.
  • Ved fremdeles likt, er det innbyrdes rekkefølge mellom de aktuelle deltakerne i siste løp, hvor begge har kjørt samme aktuelle klasse som gjelder.
  • «-» betyr at vedkommende ikke deltok i løpet.
  • «B» betyr av vedkommende deltok i løpet, men fikk ikke tellende resultat.
  • Premiering i enkeltløp: 1/3 dels premiering i hver klasse.
  • Premiering i cuppremier: 1, 2 og 3. plass i cupen premieres i hver klasse.
  • Rød markering betyr at man ikke fikk tellende resultat i cupen.

Historiske resultater for Øst/Vest cupen:

2017 – 2016 – 2015 – 2014 – 201320122011 – 2010 – 2009
2008 – 2007 – 2006 – 2005200420032002 – 2001 – 2000 – 1999