Vest Cup 2021

Standard Klasse 1

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Dawid Tys 17 20 17 17 15 15 101
2 Øystein Blom 17 20 17 20 20 94
3 Tore Korneliussen 13 13 15 15 12 12 80
4 Håvard Ludvigsen 17 20 20 57
5 Svein Ludvigsen 20 17 17 54
6 Frank Rune Pettersen 15 13 13 41
7 Henning Hjelbak 15 15 30
8 Aurimas Galginas 11 11 22
9 Geir Hatland 20 20
10 Rolf Århus 0 0

Modifisert Klasse 2

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Hallstein Hjortland 20 20 20 20 17 20 20 17 120
2 Hans Aga 17 17 15 13 13 15 90
3 Harald Molvik 15 12 13 17 15 72
4 Thomas J. Fauskanger 17 11 12 11 10 9 8 10 71
5 Jorge Brito 9 6 5 7 11 10 11 12 60
6 Tommy Wilhelmsen 13 7 9 8 10 9 56
7 Aleksander Pettersen 17 17 20 54
8 Bjørn Werner Larsen 20 15 13 48
9 Martin Bergo 4 7 7 12 11 41
10 Børge Olsen 9 10 9 5 33
11 Christoffer Søfteland 6 6 5 7 8 32
12 Øystein Hellesnes 8 5 6 12 31
13 Didrik Halsøy 15 15 30
14 Stian Kolås 12 8 8 28
15 Jonn Ivar Søfteland 4 4 8 6 6 28
16 Christoffer Raa 11 15 26
17 Nils Ove Embre 13 12 0 25
18 Stig Wilhelmsen 13 11 24
19 Sjur Olsen 10 7 17
20 Justas Liubomirskas 8 9 17
21 Terje Istad 10 6 16
22 Nils Eivind Søfteland 9 7 16
23 Hans Rosenquist 13 13
24 Renate von Gyllensten 12 0 12
25 Rune Vabø 11 11
26 Thomas S. Svendsen 10 10
27 Are Reppe Johansen 4 0 5 9
28 Monica Flaterås 5 4 9
29 Richard Andre Olsen 5 5

Modifisert Klasse 2 Elite

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Geir Hatland 20 20 17 20 20 20 20 120
2 Egil Lundanes 20 17 17 15 13 17 17 17 105
3 Bjørnar Embre 20 17 15 52
4 Christian Embre 13 15 0 28

Debutant Klasse 3

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Hans Martin Skjefstad 17 17 11 12 17 13 15 91
2 Jon-Martin Havås Kvarme 20 11 5 10 13 59
3 Rene Gunnarsen 2 8 6 10 8 9 43
4 Rune Vabø 20 20 40
5 Justas Liubomirskas 17 20 37
6 Magnus Skjefstad 12 15 10 37
7 Marcus Johannesen Ydse 8 3 6 7 5 4 33
8 Jan-Terje Nygaard 17 15 32
9 Robert Bjelde Vaksdal 12 17 29
10 Anders Vafstad Dragøy 13 15 28
11 Jørgen Slengesol 15 11 26
12 Ørjan Pettersen 13 10 23
13 Jon Bergmann Giertsen 11 12 23
13 Alexander Wallem 11 12 23
15 Robert Kramer 9 13 22
16 Juri Eric Koener 12 9 21
17 Ove Tysse 20 20
17 Fred-Erik Nilsen 20 20
17 Håvard Time 20 20
17 Pål Arvid Blytt 20 20
21 Nickolai Bogetveit Gunnarsen 10 10 20
22 Jahn Haldorsen 10 8 18
23 Daniel Flaktveit 9 9 18
24 Petter Wilhelmsen 17 17
24 Jacob Århus 17 17
26 Emma Sletten Hansen 11 1 5 17
27 Andreas W. Nyland 15 15
27 Yngve Nygård 15 15
29 Morten Horn Saltnes 7 8 15
30 Brynjar Helleland 15 15
31 Mads Toft 6 8 14
32 Kristoffer Sørtun Dahl 7 7 14
33 Nathalie Stigen Trodal 4 4 4 2 14
34 Eirik Brekke Nornes 13 13
34 Christer Halsøy 13 13
34 Anders Berge Ringheim 13 13
37 Fredrik Varden 9 4 13
38 Stephen Halsøy 12 12
38 Hedda Hosås 12 12
40 Ingrid H. Sandvin 11 11
40 Kristian Brito 11 11
42 Kristoffer Almeland 10 10
43 Aurimas Galginas 5 5 10
44 Hisman Fattahi 9 9
45 Sondre Sørtun Dahl 3 6 9
46 Tord-Roar Ågotnes 7 7
47 Adrian Brudeseth 6 6
48 Julia Wichstrøm Blytt 3 3 6
49 Helene Bjørnstad Steen 2 3 5
50 Anders Birkeland 0 0

Veteran Klasse 4

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Adrian Brudeseth 20 20 20 20 17 97
2 Matias Flaktveit 20 20 17 17 74
3 Hans Rosenquist 17 20 37
4 Lars Arne Sandvin 20 20

Junior / Ledsager Klasse 5

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Simen I. Wilhelmsen 20 20 20 20 20 20 120
2 Ørjan Flaterås 17 17 17 17 68
3 Victoria Søfteland 20 20

Elbiler Klasse 6

Nr. Navn Løp 1 Voss Løp 2 Eikås Løp 3 Eikås Løp 4 Eikås Løp 5 Eikås Løp 6 Voss Løp 7 Eikås Løp 8 Eikås Total Poeng
1 Jostein Skjerve 20 20 40
2 Arild Myhr 17 17 34

Informasjon om regler for cupen, samt markering:

  • Vest Cup har tidligere vært en sammensatt cup med resultater fra Bergenscupen(BC) + Norhordlandscupen(NC) + Løp på Voss (NAF). Men fra og med i år 2020, er det gjort en forandring. Fra i år er det ikke lenger egen Bergenscup eller Nordhordlandscup. Alle disse løpene blir innlemmet som en egen Vest Cup.
  • Man kan samle poeng i alle løpene.
  • Inntil de 6 beste resultatene av de mulige 8 løpene, teller som poeng i cupen.
  • Maks oppnåelige poeng er 120.
  • Ved lik poengsum er det beste tellende enkeltresultat som gir plassering.
  • Ved fremdeles likt, er det innbyrdes rekkefølge mellom de aktuelle deltakerne i siste løp, hvor begge har kjørt samme aktuelle klasse som gjelder.
  • «-» betyr at vedkommende ikke deltok i løpet.
  • Premiering i enkeltløp: 1/3 dels premiering i hver klasse.
  • Premiering i cuppremier: 1, 2 og 3. plass i cupen premieres i hver klasse.

Last ned tilleggsreglene for Vest Cup 2021 her.

Løp i VestCup 2021:

  • Lør 24.04.21 – Hordaland MSP, VC1, Voss, Bjørkemoen
  • Søn 25.04.21 – Hordaland MSP, VC2 og VC3, Eikås (Dobbeltløp)
  • Søn 30.05.21 – Hordaland MSP, VC4 og VC5, Eikås (Dobbeltløp)
  • Lør 21.08.21 – Hordaland MSP, VC6, Voss, Bjørkemoen
  • Søn 22.08.21 – Hordaland MSP, VC7 og VC8, Eikås (Dobbeltløp)

Historiske resultater for Vest Cup/Vestlandscupen/Øst-Vest cupen:

2020201920182017 – 2016 – 2015 – 2014 – 201320122011 – 2010 – 2009
2008 – 2007 – 2006 – 2005200420032002 – 2001 – 2000 – 1999