Ny versjon av Resultatliste for 2022!


Alexander Pettersen jobber videre med resultatlister for Autoslalom, og har kommet med følgende oppdateringer:

Tenkte jeg skulle bare fikse et par småting til året med Resultatlisten, som dukka opp når den ble brukt i Hemsedal og Bergen.

Men neida, fikk mange gode idéer på veien og har jobbet flere uker med en ny versjon.

Den er fortsatt lik hvordan man bruker den som i fjor for det meste, men lagt til masse nye funksjoner som kan spare tid på hvis man ønsker å benytte det. For det å arrangere løp skal være enkelt i autoslalåm, og dette er helt gratis å bruke for klubbene.

Trykk her for dokumentasjon for bruk og kildekode https://docs.google.com/document/d/12hJ_mBLA6U47x19IzhOfelohcm7dTqYmS5FODWLdjQk

Nye funksjoner:

 • Send ferdig resultatliste til autoslalom.no – Ja faktisk, trykk på en knapp, som sender automatisk en PDF fil av resultatlisten direkte til post@autoslalom.no. Enklere blir det faktisk ikke.
 • Presets – Jeg har lagt opp forhåndsinnstillinger til arrangørklubber, som setter flere parametere ferdig til løpet, slik det blir mindre å fylle ut. Gi beskjed om ønskede forhåndsinnstillinger.
 • Klasser – Nå kan man endre enkelt klasse navn fra innstillinger, samt også kan man sette hvilken startnummer klassen starter med. Denne fyller da automatisk startnummer i stigende rekkefølge for klassen når man trykker på egen knapp.
 • Farge – Nå er det ikke lenger bare en farge, men flere man kan velge for resultatlisten. Med preset er fargen for klubbens profil automatisk satt.
 • Bilder og nettside – Det er mulig å legge til to bilder, et på hver side av toppfeltet i resultatlisten. Med preset er klubbens logo automatisk lagt til. Og man kan legge til nettside som man kan trykke på arrangørnavnet.
 • Brutt omgang(X) – I tidsregistrering nå finner man en kolonne etter feilkjøring med avmerkningsboks. Markeres denne på omgangen, vil den vise brutt omgang på resultatlisten og ikke telle med.
 • Omgangstid – Omgangstid kan velges om skal vises uten eller med tidstillegg.

Nye ark:

 • Forms – Denne var der tidligere, men er helt ny i år. Denne er så enkel at man limer inn lenken til regnearket fra Forms påmelding, og får ferdig satt startliste, med tilfeldige rekkefølge, samt tas hensyn til om det er flere som deler bil. Altså en ferdig startliste på under et minutt!
 • Teknisk kontroll – Etter startlisten er fylt ut, kan man skrive ut en ferdig tabell for teknisk kontroll, istedenfor å skrive et og et skjema for hver deltaker. Dette sparer masse tid og gjør det mye enklere for teknisk kontrollør. Listen er sortert først på regnr, deretter startnr.
 • NM Startliste – Ferdigsatt startliste for 3. omgang som på NM, med snudd resultatliste etter plassering, samt automatisk endring for de som deler bil, slik at det blir korrekt mellomrom. Denne baseres på korrekt navn i samme bil feltet.

Endringer:

 • Alt av formler og skript er gått igjennom. Utregninger skjer i tidsregistrering nå, samt laget god beskyttelse for alle formlene, slik at det skal så å si være helt umulig nå å gjøre noe gærent.
 • Rettet på at det ikke er basert på første startende i klasse 1, altså så fort det kommer en tid inn, så starter neste omgang.
 • Rettet på at skjuling av linjer ikke baseres på første deltaker i klasse, men antall deltakere i klassen. Samt flytter navn oppover i resultatliste, så det ikke blir hopp mellom plassering.
 • Alle klassene er nå like satt opp med opptil 40 deltakere i hver klasse.
 • Full statistikk på alle klassene under innstillinger.
 • Forbedring av design på resultatliste i forhold til nye funksjoner.

Og til slutt, en liten ting, har også laget en cupresultat regneark til i år. Som forenkler utregning av cup, som f.eks. at man skriver inn plassering istedenfor poeng. Man kan samkjøre med resultatliste regnearket, med å lime inn lenkene fra løpene og få ferdig utregnet cupresultat.

– Aleksander Pettersen